پرسش و پاسخ

کانوایر های زنجیری چه کاربردهایی دارند؟

کانوایر زنجیری

نوع ساده از کانوایر است که معمولاً برای حمل پالت مورد استفاده قرار می‌گیرد و کف کف زمین است.

کانوایر زنجیری به چندین روش به شرح ذیل طراحی و مورد استفاده واقع می گردد.

1-واقع شدن زنجیر در زیر کف سالن تولید

1-1در این روش هنگام ساخت کف سالن تولید ضمن اینکه کانال تاسیسات مانند لوله کشی باد و غیره درنظرگرفته میشود اقدام به گذاشتن چرخ زنجیر وموتور به شکل مورد نیاز می گردد و سپس با روشن شدن موتور زنجیر طبق لی اوت مد نظر در مسیر معین حرکت می کند. طبق لی اوت در قسمت بالای مسیرهای حرکت زنجیر شیاری تعبیه میگردد. کالسکه های حمل کننده محصول دارای میله ای عمودی هستند که توسط کارگر در قسمت شیار قرار میگیرد و لذا زنجیر می تواند در مسیر مورد نظر کالسکه را حمل نماید.

[بالا]
رول کانوایر یا نوارنقاله رولیکی چیست؟

رول کانوایر

نوع دیگری از کانوایرها است که با استفاده از رولرها می‌توان جسم مورد نظر را با سر خوردن روی رولرها جابجا کرد. این کانوایر می‌تواند موتور دار یا بدون موتور باشد. که به نوع بدون موتور آن اصطلاحاً ثقلی می‌گویند.نوع پیشرفته این سیستم با نام رولر کانوایر فری-فلوFree&Flow Roller Conveyorمیباشد

[بالا]
کانوایر بالابر یا الواتور چیست ؟

کانوایر بالابر (Bucket Elevator)

این نوع کانوایر با داشتن قاشقکهایی که به نوع خاصی از زنجیر متصل است می‌تواند مواد را از سطح (الف) به سطح (ب) برساند.در معادن و صنعت فولاد کاربرد بسیاری دارد

[بالا]
کانوایر زمینی چیست؟

کانوایر زمینی

برای انتقال خودرو یا بسته یا جعبه‌های بزرگ این نوع از کانوایر را داخل زمین کار می گذارند

[بالا]
کاربرد کانوایر در صنعت

با توجه به کاربرد یا نوع موادی که توسط کانوایرها حمل می‌شود آنها را با نامهایی دسته بندی می‌کنند:

حمل بسته و کیسه

معمولاً با استفاده از مکانیزم تسمه و درام استوانه‌ای برای حمل بسته و کیسه در ابعاد مختلف بکار برده می‌شود بیشتر در صنایع غذایی، دارویی و پتروشیمی کاربرد دارد.

حمل مواد فله‌ای (Bulk Material)

با استفاده از مکانیزم تسمهٔ انعطاف پذیر و رولرهای زاویه دار مواد فله‌ای داخل تغاری که توسط تسمه شکل می‌گیرد از مبدا بارگیری و در مقصد تخلیه می‌شود، دارای کاربرد بسیار گسترده‌ای است و در صنایع فولاد، پتروشیمی، سیمان و معادن بسیار کاربرد دارد. طول این نوع کانوایرها می‌تواند بسیاز زیاد باشد و گاه به کیلومتر هم می‌رسد.

[بالا]
کانوایر چیست ؟

کانوایر جزئی از سیستم‌های انتقال و ذخیره سازی مواد در صنعت است. تکنیک و دانش نوین در مهندسی کنترل باعث شده تا نقاله‌ها به همراه دیگر سیستم‌های انتقال مواد، در زمره فناوریهای مدرن قرار گیرند و دامنه کاربرد آنها از صنایع متوسط همچون خطوط تولید و مونتاژ کوچک گرفته تا صنایع بزرگی همچون پتروشیمی، فولاد، خودرو سازی و صنایع دارویی و غذایی گسترده شود. انواع مختلف کانوایر که بنا به نیاز صنایع استفاده می گردند به شرح ذیل می باشند. اسلت کانوایر (SLAT CONVEYOR) اسلت کانوایر فری - فلو (FREE&FLOW SLAT CONVEYOR )کانوایر تسمه ای (BELT CONVEYOR) کانوایر زنجیری (CHAIN CONVEYOR) کانوای رولیکی (ROLLER CONVEYOR) و ... میتوان اشاره کرد.

[بالا]
تسمه نقاله ها چیست؟

اگر تا به حال به سالن یک فرودگاه مراجعه کرده باشید حتما متوجه نوارهای سیاه رنگ متحرکی شده اید که وظیفه حمل بار, ساک و چمدان مسافران را برعهده دارد.این نوارها که می تواند به رنگ ,عرض , طول و ضخامتهای مختلف باشد تسمه نقاله نام دارد.

[بالا]
اجزای نوارنقاله چیست؟

نوار نقاله یا کانوایر (CONVEYOR) برای جابجایی مواد در کلیه مشاغل و صنوف کاربرد دارد.

نوار نقاله های تولیدی این شرکت از بهترین نوع لوله و پروفیل و ورق های استیل و st37 بوده و یا اینکه بر طبق سفارش مشتری از تیرآهن نیز می تواند ساخته شود . نیروی محرکه این نوارها الکتروگیربکس می باشد .

نوارها در طولهای مختلف و با عرضهای 50- 60- 80- 100- 120 سانتی متر به صورت ثابت و متحرک طراحی شده اند .

[بالا]
کاربرد های نوارنقاله بارگیری

سهولت در بارگیری و تخلیه بار برای ابنار ها
امکان بارگیری با سرعت بیشتر به ماشین های حمل بار
امکان تنظیم ارتفاع از 1 متر تا 6 متر به وسیله جک های مخصوص
قابلیت تنظیم دور به وسیله اینورتر و کلید ولومی

[بالا]
نوارنقاله چیست؟

سیستم انتقال در کلیه خطوط معادن و صنایع به وسیله نوار نقاله ها انجام میگیرد.
از انواع نوارنقاله ها میتوان به نوارنقاله های تخت و شیبدار اشاره کرد
جنس تسمه نوارنقاله بسته به سفارش مشتری و نوع نیاز در صنایع مختلف از تسمه مدولارهای پلاستیکی تا تسمه های صنعتی متغیر است
نام دیگر نوارنقاله در لغت نامه لاتین کانوایر conveyor نام دارد

[بالا]
صنعت کاران پیشرو
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : نوارنقاله، کانوایر و مدولار، ایستگاه مرکزی بتن، دستگاه شن و ماسه، نوار بلت بارگیری، نوارنقاله متحرک، بچینگ لیبهر، نوارنقاله بارگیری، اجاره نقاله بارگیری، کانوایر بارگیری، کانوایر استیل، نوارنقاله طرح استیل، کانوایر سبک، نوارpvc، مدولار صنایع غذایی، نوارنقاله بهداشتی
  • نوع مالکیت: جواز کسب (مغازه)
  • تلفن: 021-56191055، 021-56282716، 021-56282717
بروز رسانی 20 ساعت پیش